Guidelines for Special Issues

Рекомендації для спеціальних випусків

Пропозиції щодо будь-якої теми, пов'язаної з тематикою "East European Journal of Psycholinguistics", можна надсилати на ім'я головного редактора.

Основними цілями "East European Journal of Psycholinguistics" щодо спеціальних випусків є наукова досконалість, відповідність цілям і завданням "East European Journal of Psycholinguistics", а також новизна та значущість теми.
Щоб визначити, чи приймати пропозицію щодо спеціального випуску, головний редактор разом з редакційною колегією журналу ретельно оцінює подану заявку і може запропонувати або прийняти, або доопрацювати, або відхилити пропозицію.

Пропозиції просимо надсилати на адресу головного редактора:

- Сергій Засєкін, Волинський національний університет імені Лесі Українки, E-mail: psycholing@vnu.edu.ua

Запрошені редактори зобов'язані дотримуватися Кодексу поведінки видавця, описаного на сайті https://eejpl.vnu.edu.ua/index.php/eejpl/PublicationEthics, а також Керівних принципів Комітету з етики публікацій (Committee on Publication Ethics, COPE) щодо належної практики публікацій:

https://publicationethics.org/files/u7141/1999pdf13.pdf

Будь ласка, надішліть стислу біографію та ідентифікатор ORCID, який описує вашу поточну посаду, освіту, наукові інтереси та відповідні нещодавні публікації.

Спеціальні випуски зазвичай складаються з 8-12 статей і не перевищують 150-200 сторінок. Зазвичай обсяг статті має становити 5000 слів, але для спеціальних випусків журнал не накладає суворих обмежень на обсяг статті. Традиційно обсяг раніше опублікованих статей коливається від 5000 до 8000 слів.
Для забезпечення принципів прозорості та неупередженості процес рецензування спеціальних випусків повинен відповідати усталеній практиці подвійного сліпого експертного оцінювання. Запрошення до подання статей для спеціальних випусків повинні бути широко розповсюджені і відкриті для всіх учасників, а не обмежуватися лише окремими особами, наприклад, учасниками наукової конференції.

Потрібно ретельно дотримуватися вказівок щодо подачі заявки.

Заявка має бути оформлена у форматі документа Word, до якого додається оголошення про набір статей.

У ньому повинна бути чітко вказана тема спеціального випуску і міститися така інформація:

  • Ім'я та контактні дані запрошеного редактора (редакторів),
  • Назва спеціального випуску,
  • Анотація або короткий виклад запропонованої теми,
  • Обґрунтування потреби спеціального випуску,
  • Обґрунтування актуальності теми для журналу
  • Пропонований графік для кожного етапу процесу, включаючи крайні терміни подання рукопису, рецензування та доопрацювання для забезпечення остаточної форми, придатної для публікації
  • Збірник статей повинен бути поданий до публікації протягом 12 місяців після кінцевого терміну подачі, зазначеного в оголошенні про прийом статей або на конференції, на якій були представлені статті
  • Інформація про досвід запропонованого запрошеного(их) редактора(ів), включаючи їхню обізнаність у відповідній тематиці та редакторський досвід.

Потрібно надати список потенційних науковців, які могли б подати свої роботи до спеціального випуску, з коротким описом їхніх наукових інтересів та досягнень.

Крім того, потрібен перелік пропонованих спеціальних рецензентів, включаючи їхні електронні адреси та місця роботи. Якщо спеціальний випуск ще не повністю підготовлений, опишіть стратегію просування запрошення до друку статей. Це може включати інформацію про будь-які супутні конференції або семінари.

Після отримання схвалення від головного редактора, запрошений редактор (редактори) спеціальних випусків повинен (повинні) розіслати запрошення до участі в конкурсі в різні місця, окрім Журналу.

Процес онлайн-подання та рецензування спеціальних випусків розпочнеться після узгодження теми випуску.

У тісній співпраці з головним редактором запрошений редактор (редактори) відповідатиме за відбір статей та запрошення до участі у спеціальному випуску. Статті повинні відповідати стилю APA 7, з яким можна ознайомитися тут: https://eejpl.vnu.edu.ua/index.php/eejpl/guide.

Інструкції для запрошених редакторів та авторів

Усі статті повинні бути подані в онлайн системі подання статей.

Слід дотримуватися такої процедури:

1. Запрошені редактори повинні полегшити процес подання та рецензування через систему, яка буде налаштована таким чином, щоб надати доступ до окремих спеціальних випусків для редакторів, рецензентів та авторів.
2. Усі подані матеріали повинні пройти подвійне сліпе рецензування, яке здійснюється за допомогою онлайн-системи журналу.
3. Настійно рекомендується, щоб запрошений редактор (редактори) подав редакційну статтю, яка дає змістовний і критичний огляд теми, що відповідає публікаційним стандартам. Ця стаття пройде експертну оцінку головного редактора.
4. Будь-які додаткові статті для спеціального випуску, написані запрошеними редакторами, підлягають рецензуванню головним редактором через журнал.

5. Запрошені редактори відповідають за відбір статей для спеціального випуску після консультацій з головним редактором.

6. Якщо запрошений редактор (редактори) вважає, що стаття не підходить для включення в спеціальний випуск, але є достатньо якісною для оцінки як звичайна стаття, вона передається головному редактору.

Затверджений запрошений редактор (редактори) оцінює всі подані статті на предмет відхилення без рецензування або протягом 10 днів з моменту подачі або кінцевого терміну, зазначеного в оголошенні про прийом статей. Якщо стаття відхилена без рецензування, запрошений редактор (редактори) не повинен пропонувати авторам подавати її в звичайні розділи журналу, якщо вони не оцінили повністю наукову якість статті та її відповідність тематиці. Це може статися тільки в тому випадку, якщо стаття була відхилена через невідповідність цілям і тематиці спеціального випуску.

Звіти про рецензування передають запрошеним редакторам, які після консультацій з головним редактором приймають остаточне рішення про доопрацювання та відхилення статей.

Доопрацьовані статті передають запрошеному редактору (редакторам), який може передати їх на подальше рецензування або прийняти остаточне рішення. Під час процесу рецензування головний редактор може вимагати додаткового рецензування або доопрацювання окремих статей і має право, після консультації з запрошеним редактором (редакторами), відхилити статті, які не відповідають стандартам наукової досконалості.

Рецензенти отримують листи з рішенням одразу після прийняття рішення, а запрошений редактор (редактори) мають доступ до всіх файлів, пов'язаних із статтями, протягом усього процесу відбору. Остаточне рішення про прийняття статей до публікації в журналі приймається головним редактором за погодженням із запрошеним редактором (редакторами).

Запрошений редактор (редактори) зобов'язаний (зобов'язані) повідомити головного редактора про остаточне схвалення, після чого головний редактор дасть згоду на публікацію, щоб збірник пішов до друку. Запрошений редактор (редактори) повинні дотримуватися термінів подання матеріалів, зазначених у Правилах. Неспроможність доставити спеціальний випуск вчасно або домовитися про продовження терміну може призвести до його анулювання головним редактором.